poniedziałek, 29 kwietnia 2024 06:37

MTS zgarnia kolejny komplet punktów

PIŁKA RĘCZNA. Szczypiornistki MTS Kwidzyn pokonały ChKS PŁ Łódź 25:21. Gospodynie wyszły na prowadzenie pod koniec pierwszej połowy i nie oddały go już do końca tego spotkania. Gospodynie do boju poprowadziły Milena Kaczmarek – 5 bramek i Julii Kupc – 5 bramki, ale najskuteczniejszą zawodniczką tego spotkania była łodzianka Beata Walicka – 9 bramek.
Po 18 rozegranych kolejkach ligowych kwidzynianki plasują się na V miejscu.

Autor: Fot. Mirosław Wiśniewski

Mecz rozpoczął się od trzech trafień gospodyń i prowadzenia 3:0. W kolejnych minutach do głosu doszły natomiast łodzianki, które szybko odrobiły straty. Zespół ChKS PŁ zdobył 4 bramki przy jednym trafieniu kwidzynianek i po 10 minutach gry mieliśmy remis 4:4. Wówczas jednak sprawy w swoje ręce wzięła Milena Kaczmarek, która rzuciła dwie kolejne bramki dla MTS i wyprowadziła gospodynie do stanu 6:4. Wypracowana przewaga podopiecznych trenera Roberta Majdzińskiego utrzymała się następnie do 21 minuty meczu i stanu 8:6. Wówczas kolejne gole zdobyły łodzianki, które po trafieniach Beaty Walickiej i Patrycji Mulaczyk doprowadziły do odrobienia strat i remisu 8:8. Na szczęście jednak pierwszą połowę kwidzynianki zakończyły tak jak ją rozpoczęły, a trzy kolejne trafienia pozwoliły gospodyniom schodzić do szatni prowadząc 11:8.

Jak się okazało po przerwie kwidzynianki nie oddały już prowadzenia w tym meczu. Początkowo zaatakowały rywalki, które w 33 minucie gry zmniejszyły straty do 2 trafień - 13:11. Odpowiedź kwidzynianek była jednak piorunująca, bowiem MTS zdobył 6 bramek przy zaledwie jednym trafieniu gości (rzut karny). Po 43 minutach gospodynie prowadziły zatem aż 19:12. Chwilę później zawodniczki ChKS PŁ zdołały jednak poprawić swoją grę i zdobywając 4 kolejne bramki zmniejszyły istniejące straty do zaledwie trzech bramek - 19:16.

I choć w kolejnych minutach bramki seryjnie zdobywały obie ekipy, to do 57 minuty utrzymała się istniejąca trzybramkowa przewaga MTS - 24:21. W ostatniej minucie gola z rzutu karnego, powiększającego przewagę miejscowych, zdobyła Aliaksandra Shemetava. W efekcie MTS pokonał rywalki różnicą 4 bramek i zdobył kolejne ważne punkty w ligowej rywalizacji.

MTS Kwidzyn - ChKS PŁ Łódź 25:21 (11:8)

MTS: Markava, Kobyłko - Guziewicz 3, Kupc 4, Stala 3, Czapiewska, Szymańska, Shemetava 1, Borkowska 1, Kucharska 1, Gaura 2, Weiland 2, Kaczmarek 5, Niziałek 2, Borowska 1.

ChKS PŁ: Wałcerz - Mulaczyk P. 2, Piątczak 1, Mularczyk K. 2, Niedbała 1, Borowiec, Walicka 9, Sadowska 2, Walicka 3, Szmiegielska 1, Szymczak.

Wyniki 18 kolejki:

MMKS Jutrzenka - SMS ZPRP II 28:27 (16:12), Sambor - SMS ZPRP I 30:31 (12:13), MTS - ChKS PŁ 25:21 (11:8), MKS - AP 23:30 (13:16), MKS PR URBIS - MKS Dwójka 30:23 (18:9), Drwęca Novar - KPR Sparta 24:33 (12:15).