Policjanci z ogniwa patrolowo- interwencyjnego ze sztumskiej komendy na jednej z ulic miasta zauważyli kierowcę bmw, którego styl jazdy wzbudził u mundurowych podejrzenia, że kierowca może być pod wpływem alkoholu. Stróże prawa natychmiast zatrzymali go do kontroli. W trakcie interwencji 33-letni kierowca nerwowo się zachowywał oraz nielogicznie odpowiadał na zadane pytania przez funkcjonariuszy. Policjanci w trakcie rozmowy z mężczyzną zaczęli podejrzewać, że znajduje się on pod wpływem środków odurzających. Dodatkowo policjanci zabezpieczyli amfetaminę, która mężczyzna miał schowaną w kurtce. Znalezione narkotyki przekazano biegłemu do dalszych badań.
Zatrzymany 33-latek trafił do policyjnego aresztu.
Policjanci apelują o rozwagę na drodze i stosowanie się do przepisów. Prowadząc pojazd w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających narażamy na niebezpieczeństwo nie tylko siebie, ale też innych uczestników ruchu drogowego. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Posiadanie narkotyków to przestępstwo zagrożone karą do 3 lat więzienia.

![[GALERIA ZDJĘĆ] Laboratoria, maszyny i sale egzaminacyjne — szkoła w Swarożynie wkracza na wyższy poziom [GALERIA ZDJĘĆ] Laboratoria, maszyny i sale egzaminacyjne — szkoła w Swarożynie wkracza na wyższy poziom](https://static2.kwidzyn1.pl/data/articles/sm-4x3-galeria-zdjec-laboratoria-maszyny-i-sale-egzaminacyjne-szkola-w-swarozynie-wkracza-na-wyzszy-po-1763725456.jpg)













Napisz komentarz
Komentarze