Wtorek, 17 maja 2022 06:09
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Policjanci przeprowadzili w Nowym Dworze egzamin w ramach powiatowego turnieuj Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Dzisiaj policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kwidzynie przeprowadzili praktyczny i teoretyczny egzamin w ramach powiatowego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów w Nowym Dworze. Przy okazji funkcjonariusze informują dzieci i młodzież o akcjach „Patrz i słuchaj” i „Jednośladem bezpiecznie do celu”.
  • Źródło: KPP Kwidzyn
Policjanci przeprowadzili w Nowym Dworze egzamin w ramach powiatowego turnieuj Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
Autor: Policja

Dzisiaj o godz. 9.00 w Szkole Podstawowej w Nowym Dworze rozpoczął się turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych z Nowego Dworu, Korzeniewa i Licza. W powiatowym etapie, który odbędzie się 25 kwietnia wezmą udział najlepsze drużyny wyłonione podczas etapów gminnych i miejskich.

Policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną informowała na dzisiejszym spotkaniu dzieci o akcjach „Patrz i słuchaj” i „Jednośladem bezpiecznie do celu”, natomiast policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kwidzynie prowadzili teoretyczny i praktyczny egzamin w ramach turnieju. Celem konkursu jest popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drodze oraz roweru jako środka transportu. Poprzez turniej propagowany jest sport i rekreacja, a także wskazywane są wzorce partnerskiego zachowania wobec innych uczestników ruchu drogowego.

Policjanci w trakcie takiego spotkania zwracają dzieciom szczególną uwagę na to, że pieszy – jako niechroniony uczestnik ruchu drogowego ma unikać zagrożeń związanych m.in. z bezpośrednim wejściem na jezdnię przed jadący pojazd, w tym również na przejściu dla pieszych, wejściem na jezdnię spoza pojazdu lub innej przeszkody ograniczającej widoczność drogi, przechodzenia przez jezdnię w miejscu niedozwolonym, wchodzenia na jezdnię przy czerwonym świetle, chodzenia nieprawidłową stroną drogi czy korzystania z telefonów, tabletów czy innych urządzeń w trakcie przechodzenia przez przejście dla pieszych.Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
POGODA
zachmurzenie duże

Temperatura: 7°CMiasto: Kwidzyń

Ciśnienie: 1022 hPa
Wiatr: 12 km/h

Reklama
Reklama