Poniedziałek, 15 sierpnia 2022 21:32
WAŻNE!
Reklama
Reklama
Reklama

„Ślubowanie młodzieży w OSP Kwidzyn”

W niedzielę 5 czerwca uroczyste ślubowanie złożyli druhny i druhowie Młodzieżowej Dryżyny Pożarniczej z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kwidzynie. Drużyna ta rozpoczęła swoją działalność w październiku 2021 roku iskłada się z sekcji Miasto do której należą dzieci i młodzież w wieku do 18 lat oraz z sekcji wychowanek młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kwidzynie.
  • Źródło: OSP Kwidzyn
„Ślubowanie młodzieży w OSP Kwidzyn”
Autor: OSP Kwidzyn

W kościele św. Wojciecha odbyła się uroczysta msza św. w intencji druhów z okazji jubileuszu 10 - lecia OSP Kwidzyn. W słowie skierowanym do druhów ks. kapelan  Daniel Pałkowski  podkreślił rolę daru męstwa w działaniach strażaków ochotników w nawiązaniu do Uroczystości Zesłania Ducha św. oraz zaangażowanie jednostki OSP Kwidzyn w działania ratownicze, pokazy, zabezpieczenia jako pomoc bliźniemu. Na zakończenie mszy św. została poświęcona płaskorzeźba  z wizerunkiem św. Floriana, który jest patronem strażaków. Na płaskorzeźbie został wyryty napis „Bogu na chwałę ludziom na ratunek”.

Dalsza część uroczystości odbyła się na terenie TRW Miłosna. Rozpoczynając uroczysty apel został odśpiewany hymn państwowy oraz hymn Związku Ochotniczych  Straży Pożarnych, następnie druhna Marlena Jarynowska przedstawiła kandydatów do ślubowania. Młodzież  złożyła uroczyste ślubowanie przed sztandarem powiatowym ZOSP RP. Kolejnym punktem uroczystości było wręczenie  nominacji na poszczególne funkcje w sekcjach oraz odebranie legitymacji strażackich, które wręczył Zastępca Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP bryg. Wojciech Berent,  Prezes OSP Kwidzyn dh Przemysław Trosko oraz przewodnicząca komisji do spraw młodzieży przy oddziale powiatowym ZOSP RP w Kwidzynie dh Marta Czajkowska.

Pod koniec uroczystości głos zabrali zaproszeni goście:  bryg. Wojciech BerentZastępca Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, Jerzy Śnieg Przewodniczący Rady Powiatu Kwidzyńskiego, Marta Czajkowska przewodnicząca komisji do spraw młodzieży przy oddziale powiatowym ZOSP RP w Kwidzynie, Anna Jankowska Dyrektor Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kwidzynie. Ostatnim punktem był poczęstunek dla wszystkich pod wiatą TRW Miłosna. Serdecznie dziękujemy naszym partnerom i osobom dzięki którym nasza uroczystość mogła się odbyć w tak pięknej oprawie. 

Bardzo się cieszę z tej dzisiejszej uroczystości,  gdyż w roku naszego jubileuszu 10 lecia OSP Kwidzyn udało nam się powołać  do istnienia młodzieżową drużynę pożarniczą  liczącą dwie sekcje. Kolejną naszą radością jest to że otrzymamy nowy średni wóz ratowniczo-gaśniczy. Na pewno jeszcze bardziej przyczyni się to do zapewnienia bezpieczeństwa oraz sprawności naszej jednostki  w wyjazdach alarmowych. relacjonuje dh Przemysław Trosko prezes OSP Kwidzyn. 

Moje zainteresowanie pożarnictwem i działaniami ratowniczymi posiadam już od dzieciństwa. Zdecydowałam się wstąpić do MDP i wiem że to dobry wybór, gdyż mogę połączyć swoja pasję ze zdobywaniem wiedzy, poznaniem ciekawych osób, które dzielą się swoją pasją z innymi, a również  pomagają drugiemu w potrzebie ratując mienie i życie. - wskazuje Julia Baranowicz druhna MDP Kwidzyn.Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
POGODA
zachmurzenie duże

Temperatura: 25°CMiasto: Kwidzyń

Ciśnienie: 1008 hPa
Wiatr: 15 km/h

Reklama