Poniedziałek, 15 sierpnia 2022 21:59
WAŻNE!
Reklama
Reklama
Reklama

Mundurowi kolejny raz zapobiegli tragedii

Policjanci z kwidzyńskiej komendy uratowali życie 31-latkowi, który groził, że popełni samobójstwo. Dzięki natychmiastowej reakcji policjantów nie doszło do tragedii. Ostatecznie mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy. Informację o mężczyźnie, który deklaruje chęć odebrania sobie życia, dyżurny kwidzyńskiej jednostki otrzymał 3 lipca 2022 roku ok. godziny 10 od członka rodziny. Ze zgłoszenia wynikało, że mężczyzna, dokonał samookaleczenia przedramion i pojechał nad Wisłę.
  • Źródło: KWP Gdańsk
Mundurowi kolejny raz zapobiegli tragedii
Autor: KWP Gdańsk

Oficer dyżurny w trybie pilnym na miejsce skierował policjantów asp.Roberta Bekacza i sierż. Damiana Borowskiego, którzy skontrolowali linię brzegową Wisły od Korzeniewa do Janowa. Dopiero w miejscowości Wielki Wełcz mundurowi potwierdzili informację. Zauważyli stojącego już w wodzie i dokonującego dalszego samookaleczenia mężczyznę, który deklarował, że zaraz odbierze sobie życie. Mundurowi starali się nawiązać kontakt z mężczyzną, uspokajali go ale jego autoagresja nasilała się. Funkcjonariusze nie czekając na dalszy rozwój sytuacji weszli do rzeki i siłą wyciągnęli z niej mężczyznę. 

Dzięki reakcji zgłaszającej, która powiadomiła służby ratunkowe o zdarzeniu i sprawnie przeprowadzonej interwencji, mężczyźnie nic się nie stało. 31-latek trafił pod opiekę lekarzy.

Pamiętajmy o tym aby nie pozostawać obojętnym w takiej sytuacjach. Pomimo tego, że w życiu społecznym problem samobójstw wciąż pozostaje tematem tabu nie należy lekceważyć informacji od osób, które w jakikolwiek sposób deklarują chęć odebrania sobie życia.

Nie ulegajmy stereotypom i uprzedzeniom wobec takiej osoby, nie wierzmy w jeden z popularnych mitów, dotyczący tego, że jeśli ktoś mówi o chęci odebrania sobie życia nie zrobi tego. Jak pokazują badania nie jest to prawdą. Policja dziękuje osobie, która powiadomiła służby ratunkowe.

Gdzie szukać pomocy w sytuacjach kryzysowych?

Jeśli potrzebujesz natychmiastowej pomocy możesz się zgłosić do

Ośrodków Interwencji Kryzysowej (OIK), które są w każdym większym mieście. POMOC jest bezpłatna ! Nie musisz mieć ubezpieczenia. Jeśli masz uporczywe i silne myśli samobójcze, można się zgłosić też do każdego szpitala psychiatrycznego, tam też nie jest potrzebne ubezpieczenie zdrowotne.

•80070 2222 Centrum Wsparcia dla osób w kryzysie emocjonalnym, czynny 7dni w tygodniu 24 godziny na dobę

•116 111Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży Czynny 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę

•116 123Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych Czynny 7 dni w tygodniu od 14:00 do 22:00

•800121212 Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka Czynny 7dni w tygodniu 24 godziny na dobę

•800108 108 Wsparcie dla osób po stracie bliskich (będących w żałobie) od poniedziałku do piątku od 14:00 do 20:00

•800111 123 Tumbo Pomaga pomoc dzieciom i młodzieży w żałobie od poniedziałku do piątku od 12:00 do 18:00

•22484 88 01 Antydepresyjny telefon zaufania od poniedziałku do piątku

 od 15:00 do 20:00


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
POGODA
zachmurzenie duże

Temperatura: 25°CMiasto: Kwidzyń

Ciśnienie: 1008 hPa
Wiatr: 15 km/h

Reklama