Poniedziałek, 15 sierpnia 2022 21:16
WAŻNE!
Reklama
Reklama
Reklama

Poseł Kazimierz Smoliński – od dziś ubiegaj się o wakacje kredytowe!

Już od dziś można korzystać z wakacji kredytowych. W związku z tym poseł na Sejm Kazimierz Smoliński zorganizował dzisiaj konferencję prasową w biurze poselskim przy ul. Łaziennej w Tczewie. Jak zaznaczył poseł z wakacji kredytowych może korzystać osoba, która nabyła kredyt hipoteczny w złotówkach, a nie w obcych walutach.
Poseł Kazimierz Smoliński – od dziś ubiegaj się o wakacje kredytowe!
Autor: Jakub Staniszewski

 

- Z wakacji kredytowych może skorzystać kredytobiorca hipoteczny, który posiada kredyt w PLN – oświadczył poseł K. Smoliński (PiS) podczas konferencji. - Możliwości takiej nie mają natomiast osoby, które mają kredyty hipoteczne w innych walutach oraz indeksowane lub denominowane do waluty innej niż waluta polska. - Ten dzień jest bardzo ważny, bo to właśnie od dzisiaj kredytobiorcy mogą składać wnioski o wakacje kredytowe. Istnieje jednak kilka warunków, aby móc skorzystać z tej pomocy.

Podkreślił, że wakacje kredytowe nie są umorzeniem na ten czas kredytu, ale odłożeniem jego spłacania w czasie oraz fakt, że kredyt był podjęty z banku na cele mieszkaniowe. Z wakacji kredytowych nie mogą skorzystać osoby, które w celach komercyjnych biznesowych bądź prywatnych dokonują wynajmu lokali. Z przerwy wakacyjnej w spłacie rat i odsetek skorzystają gospodarstwa domowe, jeżeli wzięły pożyczkę przed 1 lipca br., a termin jej spłaty jest dłuższy niż 6 miesięcy. W przypadku kredytowania dwóch nieruchomości na cele mieszkaniowe, korzystamy tylko z wakacji na jeden kredyt. Dodajmy, że dotyczą one zarówno zakupu mieszkania, jak i ziemi pod budowę i samej budowy.

Aby skorzystać z opisanego rozwiązania rządowego należy jedynie: złożyć wniosek w swoim banku (na swoim ROR znajduje się odpowiednia zakładka) pisemnie, mailowo bądź przez E-bank (bank internetowy).

Więcej szczegółów w materiałach prasowych pod tekstem udostępnionych przez KPRM.

(tomm)Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
POGODA
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 26°CMiasto: Kwidzyń

Ciśnienie: 1007 hPa
Wiatr: 17 km/h

Reklama