piątek, 7 października 2022 05:58
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Najechanie na tył przyczepy rolniczej przyczyną kolizji

Jedną z przyczyn kolizji w ruchu drogowym jest najechanie na tył pojazdu poprzedzającego. Policjanci przypominają o zachowaniu bezpiecznej odległości. 10 sierpnia rano policjanci odebrali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na DK90 w kierunku mostu na Wiśle. Według otrzymanej informacji miało tam dojść do zderzenia się samochodu osobowego z ciągnikiem rolniczym, który następnie dachował w przydrożnym rowie.
  • Źródło: KWP Gdańsk
Najechanie na tył przyczepy rolniczej przyczyną kolizji
Autor: KWP Gdańsk

10 sierpnia br. o godz. 9:00 dyżurny policji w Kwidzynie odebrał zgłoszenie, że na trasie w kierunku mostu na Wiśle doszło do zdarzenia drogowego z udziałem ciągnika rolniczego i samochodu marki Toyota. Oficer dyżurny natychmiast wysłał na miejsce policjantów oraz powiadomił pozostałe służby ratownicze.

Ze wstępnych ustaleń wynikało, że 32-letni mieszkaniec gminy Pelplin jadąc samochodem osobowym marki Toyota w kierunku Kwidzyna, nie dostosował prędkości i nie zachował odległości pomiędzy pojazdami, w wyniku czego najechał na tył przyczepy ciągniętej przez ciągnik rolniczy, którym kierował 63- letni mieszkaniec gminy Kwidzyn. Wskutek uderzenia Toyota dachowała w przydrożnym rowie.

Kierowca Toyoty oraz kierowca ciągnika rolniczego nie odnieśli żadnych obrażeń, obaj byli trzeźwi. 32-latek został ukarany mandatem. Ruch na trasie odbywał się wahadłowo.

Przypominamy, że na drodze najpoważniejsze konsekwencje niosą pomyłki w ocenie sytuacji. Jeśli wciskamy pedał gazu, to łatwo o niebezpieczną sytuację, która może mieć poważne konsekwencje dla zdrowia, a nawet życia uczestników.

Pamiętajmy! Jeśli utrzymamy odpowiednio duży odstęp, to nawet w przypadku gwałtownego hamowania samochodu przed nami, powinniśmy mieć czas na reakcję. Prędkość, z jaką się poruszamy oraz odległość od poprzedzającego pojazdu powinniśmy dostosować do panujących warunków na drodze.

Zdarzenia typu „najechanie na tył pojazdu poprzedzającego” w większości przypadków są winą kierującego jadącego z tyłu. Mogą być też wynikiem nadmiernej prędkości.

Apelujemy do kierowców o ostrożną jazdę i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Reklama
POGODA
bezchmurnie

Temperatura: 7°CMiasto: Kwidzyń

Ciśnienie: 1028 hPa
Wiatr: 13 km/h

Reklama