piątek, 19 kwietnia 2024 08:10

VIII kolejka dla SUPRA Kwidzyn jak najbardziej zalicza się do sukcesów

SUPRA KWIDZYN – Zwycięstwa w lidze i pucharze Polski. W ubiegłą sobotę 24.09 drużyna Supry pokonała w lidze na własnym stadionie Meteor Pinczyn aż 7:0 (1:0.) Z kolei w środę 28.09 w ramach pucharu Polski gr. Malbork, zespół Supry pokonał 4-ligowe Powiśle Dzierzgoń i przeszedł do następnej rundy.
  • Źródło: Michał Trautsolt

Źródło: Michał Trautsolt

24.09.2022 w sobotę Supra Kwidzyn rywalizowała z zespołem Meteor Pinczyn w ramach 8 kolejki V ligi pomorskiej, grupa Gdańsk II. Mecz od początku układał się pod dyktando gospodarzy, czego efektem były ataki w stronę bramki gości. Już w 12 minucie wynik spotkania, kapitalnym strzałem w samo okienko bramki otworzył Mateusz Górka. Pozostała część pierwszej połowy stała pod znakiem walki w środku boiska.

Druga połowa to zdecydowana dominacja ze strony gospodarzy. Bramkę na 2:0 w 57 minucie zdobył niezawodny w tym sezonie Tomek Wacławski. Popularny Wacek przypomniał o sobie kibicom z Kwidzyna już minutę później, zdobywając kolejną bramkę na 3:0. Dwie szybko stracone bramki, zdecydowanie podcięły skrzydła gościom, którzy ograniczali się do wybijania piłek. Kolejne bramki dla Supry zdobywali kolejno: Przemysław Lewandowski, Paweł Wojtaś, ponownie Mateusz Górka, a wynik spotkania ustalił Michał Trautsolt. Mecz zakończył się wynikiem 7:0 dla Supry Kwidzyn.

Nie trzeba było długo czekać, aby ponownie zobaczyć piłkarzy Supry na boisku. Zawodnicy z Kwidzyna, w ramach pucharu Polski gr. Malbork, podejmowali na własnym stadionie zespół Powiśla Dzierzgoń. Pierwsze minuty spotkania należały do zespołu gości, którzy długo rozgrywali piłkę i szukali miejsca na zagranie w pole karne przeciwnika. Już w 15 minucie meczu, po strzale Mateusza Motylińskiego, piłka uderzyła w jednego z obrońców Supry przez co zmieniła tor lotu i bramkarz Sebastian Wojtowicz nie miał szans na poprawną interwencje. Po straconej bramce, zawodnicy Supry zdecydowanie przejęli inicjatywę, w efekcie czego w ciąg 10 minut potrafili zdobyć aż 3 bramki i doprowadzić do wyniku 3:1. Bramki zdobywali Tomasz Wacławski x2 oraz Karol Karpus. Pod koniec pierwszej połowy byt odsłonięty zespół gospodarzy, czym naraził się na kontrę ze strony Powiśla. „ Bramka do szatni” zdecydowała o zakończeniu pierwszej połowu ynikiem 3:2.

Druga połowa obfitowała w walkę w środku boiska. Obie drużyny stwarzały sobie sytuacje, ale zdecydowanie bliżej zdobycia bramki byli zawodnicy Supry. Niestety ta sztuka nie udała się żadnemu zawodnikowi gospodarzy i więcej bramek już w tym meczu licznie zgromadzeni kibice nie oglądali. Nie sprawiło im to na pewno smutku, ponieważ dzięki temu zwycięstwu, drużyna Supry Kwidzyn awansowała do kolejnej rundy pucharu Polski, gdzie zmierzy się z 4-ligowcem - Pomezanią Malbork.

Bramki: M. Górka (12’, 80’), T. Wacławski (57’, 58’), P. Lewandowski (66’), P. Wojtaś (73’), M. Trautsolt (87’)
SUPRA: S. Wojtowicz – M. Górka, K. Karpus, J. Gretkowski, P. Barwiński (A. Mirowski), P. Obiała, P. Juchniewicz, G. Łazarczyk (M. Alaburda), T. Wacławski (B. Naguszewski), P. Lewandowski (P. Wojtaś), P. Myścich (M. Trautsolt)
METEOR: M. Rambowski – Ł. Abraszyński (M. Łosiński), P. Heksel, Sz. Reimus, J. Meca, D. Szachta (M. Woźniak), M. Stanek (I. Mielewski), Y. Kamimaki, A. Zieliński, D. Różański, P. Barłożewski
Bramki: T. Wacławski (30’, 39’), K. Karpus (32’) – M. Motyliński (15’), K. Styś (45’)
SUPRA: S. Wojtowicz – M. Górka, K. Karpus, J. Gretkowski, P. Barwiński, P. Obiała, P. Juchniewicz, G. Łazarczyk, T. Wacławski , A. Tamowicz, P. Myścich (T. Wróbel)
POWIŚLE T. Kowalski – P. Zamerski, M. Ressel, M. Pietrzyk, M. Maluchnik (K. Kowalczyk), M. Motyliński (M. Pietrzyk), M. Lewandowski, J. Demski (P. Lewandowski), S. Tomczuk, K. Styś (D. Orłowski), Sz. Balcerowski (K. Kołodziej)

Już w najbliższą sobotę 1.10.2022 o godzinie 16:00 Supra Kwidzyn czeka kolejne spotkanie w ramach rozgrywek ligowych. Przeciwnikiem drużyny z Kwidzyna będzie inny beniaminek rozgrywek, jak również rywal zza miedzy, Pogoń Prabuty, więc spotkanie można okrzyknąć mianem derbów powiatu. Wszystkich sympatyków drużyny Supra Kwidzyn serdecznie zapraszamy na stadion w Prabutach przy ulicy Władysława Jagiełły.