wtorek, 14 maja 2024 09:34

Supra Kwidzyn 12 kolejka sezon 2022/2023 V Liga 'KEEZA'

SUPRA KWIDZYN – Zwycięstwo 1:0 po bardzo trudnym spotkaniu z zespołem Tęcza Brusy. Zespół Supry Kwidzyn wraca na zwycięskie tory. Po kilku gorszych wynikach, drugie zwycięstwo z rzędu stało się faktem.
  • Źródło: Michał Trautsolt

Źródło: Michał Trautsolt

22.10.2022 w sobotę Supra Kwidzyn rywalizowała z zespołem Tęcza Brusy w ramach 12 kolejki V ligi pomorskiej, grupa Gdańsk II. W tym meczu trener Andrzej Tołstik dał odpocząć dwóm podstawowym zawodnikom. Mecz na ławce rozpoczęli Patryk Obiała oraz Mateusz Górka, z kolei w pierwszym składzie wystąpiło dwóch zawodników ze statusem młodzieżowca – Mateusz Alaburda oraz Patrick Barwiński.

Od początku spotkania to drużyna gospodarzy próbowała szybko zdobyć bramkę, atakując zespół z Brus wysokim pressingiem. Niestety Kwidzyniacy byli tego dnia bardzo nieskuteczni. Goście ograniczali się do wyprowadzania kontrataków w stronę bramki Sebastiana Wojtowicza – również bezskutecznie. Do przerwy swoje szanse miał Tomek Wacławski i Paweł Wojtaś, jednak bramki nie padły.

Druga połowa to jeszcze większa dominacja gospodarzy, którzy jeszcze bardziej zacisnęli pasa wokół bramki gości. Sytuacje stwarzane przez Kwidzyniaków bronił świetnie dysponowany tego dnia bramkarz gości Mateusz Żakowski. Sytuacja dla gości stała się jeszcze trudniejsza od 66 minuty, kiedy to Filip Ginter obejrzał drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę. Zespół gości do końca spotkania musiał sobie radzić w 10. Od tamtej pory drużyna Supry zupełnie zdominowała spotkanie i raz po raz stwarzała sobie sytuacje. W 84 minucie meczu sędzia spotkania podyktował 11-stkę dla drużyny Supry, której niestety nie udało się zamienić na bramkę. Dopiero w samej końcówce meczu, po zamieszaniu w polu karnym najlepiej odnalazł się Przemek Lewandowski i mocnym strzałem pod poprzeczkę zdobył bramkę dla Supry. Więcej bramek już w tym meczu kibice zebrani na stadionie nie oglądali. Supra – Tęcza 1:0.

Bramka: Przemysław Lewandowski (87’)
SUPRA: S. Wojtowicz – M. Alaburda (M. Górka), J. Gretkowski, K. Karpus, P. Barwiński, T. Wróbel (P. Obiała), G. Łazarczyk (P. Lewandowski), P. Juchniewicz, P. Myścich, T. Wacławski, P. Wojtaś (M. Trautsolt)

Już w najbliższą sobotę 29.10.2022 o godzinie 13:00 Supra Kwidzyn rozgrywa kolejne spotkanie na wyjeździe. Przeciwnikiem drużyny z Kwidzyna będzie Wietcisa Skarszewy, która zajmuje 5 miejsce w tabeli i traci tylko 3 pkt do drużyny Supry. Zapowiada się bardzo ciekawe widowisko, na które wszystkich sympatyków drużyny Supra Kwidzyn serdecznie zapraszamy!