niedziela, 5 maja 2024 22:00

Pozycja lidera dla Supry Kwidzyn

30 kolejka V ligi „Keeza” grupa Gdańsk II okazała się szczęśliwą dla Supry Kwidzyn. W sobotę 20 maja podejmowali oni trzecią drużynę ligi Wietcise Skarszew w roli gospodarza na stadionie w Korzeniewie. Pierwszy mecz między drużynami zakończył się zwycięstwem zawodników z Skarszewy 5:2. Co więcej, przed tym spotkaniem drużyny dzieliły w tabeli ligowej jedynie 3 punkty.

Autor: fot. SUPRA Kwidzyn

Mecz rozpoczął się spokojnie z obydwu stron. Drużyny wyczekiwały momentów, w których mogłyby zdobyć bramkę. Goście, głównie poprzez szukanie podaniami rosłego napastnika, uzależniając powodzenia akcji od jego bezpośrednich pojedynków z obrońcami, gospodarze zaś, próbując akcji oskrzydlających wyprowadzających kontrataki. W efekcie, licznie zebrani kibice, mogli zobaczyć po jednej dogodnej sytuacji bramkowej dla każdej z ekip w pierwszej połowie, jednak swoje zadanie perfekcyjnie wykonywali bramkarze obu zespołów. W drugie połowie spotkania działo się już zdecydowanie więcej. Ofensywniej grali przede wszystkim kwidzyniacy, stwarzając sobie sytuacje podbramkowe. Pięknym strzałem z 35 metrów popisał się Adrian Tamowicz, piłka jednak odbiła się od poprzeczki, następnie blisko linii bramkowej i wyszła poza pole bramkowe gości. Pięć minut później w 55 minucie spotkania próby przyniosły efekty.

Szybko rozegrany rzut z autu pozwolił na dośrodkowanie piłki w pole karne przez Sebastiana Gwoździa, gdzie Adrian Tamowicz, grający w tym spotkaniu na pozycji napastnika, zdołał opanować piłkę, zmylić trzech obrońców, żeby ostatecznie silnym strzałem w krótki róg bramkarza wyprowadzić Suprę na prowadzenie. Dalsza część spotkania przyniosła dużo napięcia. Goście ze Skarszew próbowali odrobić straty wykorzystując większą liczbę graczy w fazie ataku, narażając się jednocześnie na kontry przeciwników. Sytuacja stała się jeszcze bardziej nerwowa w 85 minucie, kiedy obrońca Supry Sebastian Gwóźdź, ku zdziwieniu całego stadionu, otrzymał żółtą kartkę za opóźnianie gry. Była to jego druga żółta kartka, przez co kwidzyniacy musieli kończyć spotkanie w 10. W ostatnich 5 minutach okazję do zmiany wyników miały obydwa zespoły, ale znów na wysokości zadania stanęli bramkarze. Supra Kwidzyn vs Wietcisa Skarszewy 1:0

Bramki:

55’ Adrian Tamowicz. Zwycięstwo Supry oraz remis drużyny Kolejarz Chojnice pozwoliły na odskoczenie na 2 punkty w ligowej tabeli. Supra zajmuje teraz samodzielnie 1 miejsce z 72 punktami, drugi Kolejarz ma 70 punktów, a trzecia Wietcisa Skarszewy uzbierała 66 punktów. Już w najbliższy piątek o godzinie 18:00 kolejna, 31 kolejka V ligi, w której zawodnicy z Kwidzyna podejmą na wyjeździe Wisłę Korzeniewo. Derby powiatu dla obu drużyn będą ważnym wydarzeniem. Supra potrzebuje punktów w walce o awans, Wisła wciąż nie może być pewna utrzymania w lidze na koniec sezonu. Wszystkich sympatyków Supry Kwidzyn serdecznie zapraszamy!