Luksusowe apartamenty nad morzem — na jakie szczegóły warto zwrócić uwagę?

  • 14.08.2019, 13:12
  • artykuł sponsorowany
Luksusowe apartamenty nad morzem — na jakie szczegóły warto zwrócić uwagę?
Decydując się na wypoczynek nad polskim wybrzeżem powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na niektóre kwestie. Przez naszą nieuwagę i brak ostrożności możemy bowiem narazić się na dodatkowe koszty lub doświadczyć niepożądanego (szczególnie podczas wakacyjnego wypoczynku) stresu.

Warto także zadbać o pewne istotne czynniki, które nam się należą z racji wynajmowania apartamentu nad morzem. Oto kilka najważniejszych zagadnień, o których powinniśmy zawsze pamiętać.

Dodatkowe opłaty nie tylko za luksusowe apartamenty nad morzem

Użytkownicy najbardziej luksusowych pokojów nad polskim morzem przyzwyczaili się do dodatkowych kosztów. Zwykle będziemy musieli zapłacić za sprzątanie, open bar czy miejsce parkingowe. Chyba, że wcześniej, w umowie wszystkie koszta zostaną wliczone do ostatecznej ceny, którą płacimy. Jak się okazuje opłaty dodatkowe obowiązują także w znacznej mierze w tańszych hotelach i pensjonatach. Warto zatem zwrócić uwagę już na samym początku, na etapie rezerwowania terminu naszych wakacji i wyboru odpowiedniej lokacji, za co będziemy musieli dodatkowo zapłacić, a co uzyskamy bezpłatnie. W razie wątpliwości warto zgłosić się telefonicznie do osób odpowiedzialnych za zarządzanie mieszkaniami na wynajem - ci powinni udzielić nam rzeczowej odpowiedzi. Każdy turysta podróżujący do kurortów nadmorskich (i nie tylko) będzie zobowiązany uiścić tzw. opłatę klimatyczną. Jej wysokość jest zależna od długości pobytu oraz ilości osób, którzy przyjeżdżają do miejscowości wypoczynkowej.

Apartament 16TH FLOOR w Gdańsku. Źródło: billberry-apartments.pl

Jeśli naszym celem podróży jest np. Gdańsk apartamenty nad morzem zwykle będą zobligowane do pobrania opłaty miejscowej - za siedmiodniowy pobyt dwojga osób zapłacimy dodatkowo ok. 31 złotych. Warto pamiętać, że opłaty miejscowej nie pobiera się od osób, dla których został wyłączony ten obowiązek. Są to w szczególności osoby przebywające w miejscowym szpitalu, osoby niewidome (wraz z przewodnikami), podatnicy podatku od nieruchomości z tytułu posiadania domów letniskowych położonych w miejscowości, w której pobiera się opłatę miejscową albo uzdrowiskową czy zorganizowane grupy dzieci i młodzieży szkolnej.

Zwróćmy także uwagę na miejsce odbioru kluczy do mieszkania. Może się zdarzyć tak, iż biuro zarządcy mieszkaniami na wynajem będzie znajdować się kilkaset metrów (a nawet kilometrów!) od docelowego miejsca pobytu. Narazić nas to może na dodatkowe koszty np. skorzystania z komunikacji miejskiej czy taksówki. Niektórzy wynajmujący będą oczekiwać od nas także kaucji - powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na zapis treści umowy, jaką zawieramy przez internet. Jeśli czegoś nie ma w umowie, to po prostu nie płacimy!

artykuł sponsorowany

Zdjęcia (1)

Podziel się:


Pozostałe