Wznieś bezpieczeństwo drogowe na jeszcze wyższy poziom. Oto w jaki sposób można to uczynić

  • 08.02.2020, 07:59 (aktualizacja 08.02.2020, 08:28)
  • Materiał partnera
Wznieś bezpieczeństwo drogowe na jeszcze wyższy poziom. Oto w jaki sposób można to uczynić
Jezdnia nie wybacza błędów. Prawdopodobnie już nie pierwszy raz spotykasz się z takim frazesem. Jest w nim bardzo dużo prawdy. Moment nieuwagi podczas prowadzenia pojazdu może kosztować nie tylko zdrowie, ale także życie wielu uczestników ruchu drogowego. Do kwestii bezpieczeństwa warto podejść w sposób maksymalnie profesjonalny. Zobacz, jak możesz zwiększyć jego poziom.

Alkohol to wróg wszystkich kierowców. Nigdy nie prowadź samochodu na podwójnym gazie!

W Polsce współczynnik wypadków spowodowanych przez osoby będące pod wpływem alkoholu rośnie praktycznie z roku na rok. Już same zatrważające liczby śmiertelnych incydentów powinny być przestrogą dla nieodpowiedzialnych osób, które nie wykonują kontroli stanu trzeźwości przed uruchomieniem silnika pojazdu. Nawet najmniejsze stężenie etanolu we krwi powoduje znaczący spadek koncentracji oraz możliwości podejmowania błyskawicznych reakcji na sytuacje drogowe. W taki sposób kierowca będący na tzw. podwójnym gazie stwarza ogromne niebezpieczeństwo nie tylko sobie, ale także innym uczestnikom ruchu. Doskonałym sposobem na zminimalizowanie ryzyka wsiadania za popularne kółko jest zakup alkomatu do użytku indywidualnego. Tego typu elektronikę możesz znaleźć na stronie: https://www.promil-lab.pl/. Sklep w swoim asortymencie posiada urządzenia niezawodne urządzenia renomowanych producentów. PROMIL-LAB oferuje również możliwość wykonania testu online – pozwoli on oszacować czas pełnego wytrzeźwienia.

Śpiesz się powoli. To zdrowie, a nie czas, jest najcenniejszą rzeczą, jaką możesz stracić

Niezależnie od tego, czy planujesz rodzinne wakacje czy codzienną podróż do pracy. Za każdym razem warto zarezerwować sobie odpowiednią ilość czasu na podróż. Dlaczego? Sama świadomość zapasu w postaci kilkunastu minut nie będzie podwyższać poziomu stresu w trakcie prowadzenia pojazdu. Nie od dzisiaj wiadomo, że kierowcy, którzy się śpieszą podejmują często nieprzemyślane decyzje, a ich styl jazdy określany jest jako nerwowy i agresywny. Wymuszenie pierwszeństwa czy chociażby przejazd na czerwonym świetle w takich sytuacjach jest absolutną normą.

Dekalog kierowcy. Poznaj kilka podstawowych zasad, które zwiększą bezpieczeństwo na drodze

W zdecydowanej większości przypadków brawura powoduje liczne wypadki oraz kolizje drogowe. Niebezpieczeństwo na jezdni mogą jednak stwarzać także osoby, które nie pałają zamiłowaniem do ekstremalnie dużych prędkości. Za każdym razem pamiętaj o zachowywaniu odstępu wynoszącego minimum 5-6 metrów od poprzedzającego się samochodu. Każdym manewr zmiany kierunku jazdy sygnalizuj z kilkusekundowym wyprzedzeniem, a w jego bezpiecznym wykonaniu będą przydatne lusterka. Nie tylko boczne, ale również wsteczne. Warto się z nimi zaprzyjaźnić! 

Materiał partnera

Podziel się:


Pozostałe