Pojemniki „Serca”, które wspierają potrzebujących stanęły w Kwidzynie

  • 20.03.2020, 09:58
  • Źródło: Kurier Kwidzyński
Pojemniki „Serca”, które wspierają potrzebujących stanęły w Kwidzynie
Już od pewnego czasu w całej Polsce stawiane są pojemniki na nakrętki w kształcie serca wspierające organizacje pożytku publicznego. Takie pojemniki stanęły również w Kwidzynie.

Stowarzyszenie Na Rzecz Osób z Autyzmem zakupiło dwa takie pojemniki na plastikowe nakrętki. Są to pojemniki do których mieszkańcy mogą wrzucać plastikowe nakrętki po napojach. Pieniądze ze sprzedaży nakrętek zostaną przekazane na działalność Stowarzyszenia. Czerwone metalowe kosze w kształcie serca stanęły na ul. Spółdzielczej i Piłsudskiego.

Prezes Stowarzyszenia Iweta Jabłońska podkreśla, że w akcji nie chodzi tylko o zbieranie nakrętek, ale by Stowarzyszenie mogło także zrobić coś dla innych, by zmobilizować mieszkańców do zbiórek i zaangażować w akcję dorosłych, młodzież i dzieci. Stowarzyszenie SNOA szuka również sponsorów, dla których zostaną wygrawerowane tabliczki na serduszkach.

W ramach ogólnopolskiego konkursu Stowarzyszenie przygotowało również projekt na trzy kolejne pojemniki. Jeżeli uda się zebrać pieniądze, pojemniki staną także w innych miejscowościach powiatu kwidzyńskiego: w Prabutach i Gardei.

Źródło: Kurier Kwidzyński

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe