Jakie są argumenty przemawiające za wyborem centra obróbczego?

  • 29.07.2020, 20:07
  • Źródło: Artykuł sponsorowany
Jakie są argumenty przemawiające za wyborem centra obróbczego?
Centrum obróbcze, to urządzenie mechaniczne z możliwością obróbki CNC, które znajduje szerokie zastosowanie w dzisiejszym przemyśle maszynowym. W porównaniu z tradycyjnym wyposażeniem mechanicznym Centrum omawiany sprzęt ma tę zaletę, że posiada system CNC. Przy jego udziale programiści mogą kompilować określone programy obróbcze zgodnie z różnymi teksturami obrabianych przedmiotów, wymaganiami przetwarzania i charakterystyką sprzętu za pomocą instrukcji, aby spełnić indywidualne potrzeby klienta.

1. Ekonomia przetwarzania

Dziś przedstawimy poszczególne argumenty przemawiające za tym, dlaczego firma produkcyjna powinna zainteresować się centrum obróbczym. Zapraszamy do zapoznania się z niniejszym artykułem!

Podczas obróbki części o skomplikowanych kształtach można znacznie zmniejszyć liczbę wykorzystywanych do tego procesu narzędzi. Jeśli zajdzie potrzeba zmiany kształtu i rozmiaru obrabianych części, wystarczy zmodyfikować program CNC obrabianych części

2. Wysoka jakość przetwarzania

Części obrabianych przedmiotów przetwarzanych przez CNC za pomocą dedykowanego oprogramowania charakteryzują się wysoką jakością, precyzyjną dokładnością przetwarzania i powtarzalnością oraz mogą być stosowane w nowoczesnych dziedzinach przetwarzania przemysłowego i produkcji w takich branżach jak lotnicza, okrętowa, czy motoryzacyjna.

3. Wydajność przetwarzania

Centrum obróbcze CNC jest wyjątkowo wydajne w produkcji zarówno małych partii, jak i innych konfiguracji, ponieważ może skrócić czas przygotowania produkcji, regulacji sprzętu i kontroli procesu. Od kiedy omawiana maszyna może wykonać optymalną wielkość cięcia, proces ten zostaje znacznie skrócony. Może obrabiać złożone zakrzywione powierzchnie, które pod tym względem sprawiają trudności przy pomocy konwencjonalnych metod, oraz wnętrze przedmiotu obrabianego. Mowa tu między innymi o formach rurowych, precyzyjnych otworach, sprzęcie medycznym, czy rzemieślniczym.

Pionowe centra obróbcze ROBODRILL

Podsumowanie

Aby centrum obróbcze mogło maksymalnie wykorzystać swoje zalety, konieczne jest rozsądne ułożenie kolejności działań, np. przy obróbce detali skrzynkowych należy najpierw obrobić wnękę wewnętrzną, a dopiero potem dokonać obróbki kształtu zewnętrznego. Poprzedni proces nie może wpływać na pozycjonowanie i mocowanie następnego; przy czym priorytet ma ten z mniejszą sztywnością przedmiotu obrabianego.

W celu uniknięcia wszelkich nieprawidłowości związanych z działaniem sprzętu dobrze jest nabyć go od sprawdzonego producenta, który dodatkowo pomoże w jego implementacji na poczet produkcji.

Źródło: Artykuł sponsorowany

Podziel się:


Pozostałe