Wtorek, 5 lipca 2022 15:31
Reklama
Reklama
Reklama

Utrwalali duszę w ramkach

SADLINKI. Już po raz piętnasty Sadlinki stały się centrum powiatowego malarstwa. Odbywał się tam Międzynarodowy Plener Malarski pod inspirującym tytułem „Dusza w ramkach”. Przez tydzień kilkudziesięciu pasjonatów malarstwa, amatorów i profesjonalistów, reprezentujących stowarzyszenia i kluby plastyków m.in. z Łodzi, Krakowa, Warszawy czy Gdyni próbowało utrwalić na płótnach ową duszę. Zakończeniu pleneru towarzyszyła wystawa poplenerowa, która odbyła się w szkole w Sadlinkach.
Utrwalali duszę w ramkach
Autor: Fot. Ryszard Bartosiak

Uroczyste podsumowanie pleneru i jego zamknięcie odbyło się w minioną niedzielę (4 sierpnia).

Podziękowania dla przyjaciół pleneru

Zanim plenerowicze po raz ostatni spotkali się na hali sportowej szkoły w Sadlinkach, przez godzinę można było podziwiać te prace, które powstały na plenerze.

W imieniu stowarzyszenia „Kontrasty” prezes Helena Roszak przekazała podziękowania i specjalne upominki tym osobom i instytucjom, które od wielu lat wpierają sadliński plener malarski.

-Bez grona przyjaciół i instytucji wspierających trudno byłoby nam taki plener zorganizować. Od początku jest z nami Jerzy Śnieg, miasto Kwidzyn, gmina Sadlinki, Nadleśnictwo Kwidzyn, firmy i osoby prywatne. To dzięki ich pomocy możemy każdy kolejny plener przygotowywać na najwyższym poziomie – powiedziała Helena Roszak.

Plenerowicze poprzez obrazy utrwalali duszę!

Dla wójt Elżbiety Krajewskiej każdy plener to okazja do spotkania się z artystami, dla których farby, sztalugi i pędzle są sposobem na realizację własnych zainteresowań.

-To dla nas ogromna przyjemność gościć miłośników malarstwa, którzy swoją pasję potrafią przełożyć na obrazy. Ogromne słowa podziękowania kieruję do stowarzyszenia „Kontrasty” za to, że wybierają gminę Sadlinki jako miejsce swoich corocznych malarskich spotkań. Niestety, w przyszłym roku kolejny plener, tym razem szesnasty, nie odbędzie się. Musimy zrobić przerwę z powodu zaplanowanego remontu w naszej szkole. Po tej przymusowej przerwie ponownie zapraszamy do Sadlinek – mówiła wójt Elżbieta Krajewska.

Plener zyskał już swoją renomę i uznanie

Jerzy Śnieg, przewodniczący rady powiatu, nie ukrywał, że z wielką radością i sentymentem może uczestniczyć w corocznym zakończeniu i podsumowaniu pleneru. Podkreślał, że każdy plener jest inny jak różni są jego uczestnicy.

-Już nawet nie pamiętam, które kolejne jest to moje spotkanie z plenerowiczami. To jest wielka przyjemność przyjechać do Sadlinek i spotkać się artystami, dla których malarstwo jest pasją i realizacją własnych zainteresowań – podkreślał Jerzy Śnieg.

W imieniu kwidzyńskiego samorządu w zakończeniu pleneru uczestniczyła Justyna Liguz, radna rady miasta. Podkreśliła ona, że sadliński plener, który towarzyszy artystom od piętnastu lat, zyskał już swoją renomę i uznanie.

-Podczas dzisiejszego podsumowania zostały wypowiedziane słowa, że to jest jeden z najlepszych plenerów. W imieniu władz miasta Kwidzyna i rady miasta oraz własnym pragnę pogratulować i życzyć tego, aby to był najlepszy plener – powiedziała Justyna Liguz.

Trzy artystki przyjechały z Baru

Na zakończenie części oficjalnej XV Międzynarodowego Pleneru Malarskiego „Dusza w ramkach” można było oglądać namalowane obrazy. Tak dla kronikarskiego porządku należy zaznaczyć iż w tegorocznej edycji pleneru tworzyło 62 artystów w tym 14 dzieci. Jeśli to był plener międzynarodowy to oczywiście był również akcent zagraniczny. Trzy artystki w tym roku przyjechały do Sadlinek z ukraińskiego Baru.Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
POGODA
zachmurzenie duże

Temperatura: 24°CMiasto: Kwidzyń

Ciśnienie: 1018 hPa
Wiatr: 14 km/h

KOMENTARZE
Autor komentarza: realistaTreść komentarza: Niestety rządzący miastem nie robią kompletnie nic z pustostanami....może czekają na łapówki ?Data dodania komentarza: 23.06.2022, 23:49Źródło komentarza: Pożar w gmachu dawnego domu dziecka. Znaleźli poparzonego mężczyznęAutor komentarza: Leśny dziadekTreść komentarza: I bardzo dobrze jak nie umie jeździć. Ja bym oprócz kary finansowej jeszcze zawiesił przynajmniej prawko, by się douczyl zachowania na drodze...Data dodania komentarza: 19.05.2022, 07:48Źródło komentarza: Groźna kolizja, brak rannych lecz wysoki mandat...Autor komentarza: Sławek EU07Treść komentarza: A kasku chyba nie miała?Data dodania komentarza: 15.05.2022, 12:36Źródło komentarza: Przypominamy zasady obowiązujące kierujących hulajnogą. Wczoraj w Gdańsku poniosła śmierć kobieta jadąca hulajnogąAutor komentarza: Sławek EU07Treść komentarza: All...lokalnie chyba bezpieczniejsze jest.Data dodania komentarza: 15.05.2022, 12:31Źródło komentarza: Kolejne oszustwo internetowe. Mieszkaniec Kwidzyna zalogował się na fałszywy link banku i stracił oszczędnościAutor komentarza: aagajTreść komentarza: taaaaak ! i co tu pisać !! królowie one i oni, ulic !!Data dodania komentarza: 21.04.2022, 15:04Źródło komentarza: Przypominamy zasady obowiązujące kierujących hulajnogą. Wczoraj w Gdańsku poniosła śmierć kobieta jadąca hulajnogąAutor komentarza: realistaTreść komentarza: Fajnie, że policja coś zaczyna robić....jeszcze tylko powinni zwrócić uwagę na samochody wymuszające pierwszeństwo na przejściach oraz sposób parkowania ( zajmowanie 2 miejsc , niszczenie trawników)Data dodania komentarza: 09.04.2022, 12:31Źródło komentarza: Policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych rowerzystów. Rekordzista miał ponad 2 promile
Reklama