poniedziałek, 22 czerwca 2026 07:24
Reklama

Dzielnicowy uczył o bezpiecznych wakacjach. Akcja edukacyjna w Gardei

Zbliżające się wakacje i urlopy to niewątpliwie najprzyjemniejszy okres w roku. Sprzyjająca pogoda i radosne rozleniwienie mogą jednak być przyczyną różnych zdarzeń. Jeszcze przed zakończeniem roku szkolnego kwestię bezpieczeństwa podjął dzielnicowy Posterunku Policji w Gardei podczas spotkania z przedszkolakami z Gardei.
  • Źródło: KPP Kwidzyn
Dzielnicowy uczył o bezpiecznych wakacjach. Akcja edukacyjna w Gardei

Nadchodzące wakacje to doskonała okazja, by na temat bezpiecznego wypoczynku latem porozmawiać także z najmłodszymi. Dlatego dzielnicowy z Posterunku Policji w Gardei odwiedził z pieskiem o imieniu Atos przedszkolaki z tamtejszego przedszkola.
Policjant opowiadał dzieciom, w jaki sposób należy bezpiecznie wypoczywać nad wodą. Apelował do najmłodszych, by zwracali uwagę na rodziców podczas zabawy na plaży, ponieważ, bardzo łatwo stracić ich z pola widzenia i bardzo łatwo zgubić się w tłumie plażowiczów. Proponował, aby dzieci poprosiły swoich rodziców, by napisali na gumowej bransoletce numer telefonu, który będą nosić na swoich rączkach. W sytuacji, kiedy maluch się zgubi, będzie łatwiej skontaktować się z rodzicem.
Dzielnicowy mówił także o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze, jeżdżeniu rowerem, na rolkach, czy deskorolce.

Dzielnicowy nauczył także przedszkolaki, w jaki sposób należy się zachować, gdy zaatakuje ich pies. Część dzieci doskonale wiedziała, że należy wówczas przyjąć pozycję tzw. „żółwia”. Znaleźli się takce ochotnicy, aby zaprezentować „żółwia” pozostałym dzieciom.

 

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Harry Potter Treść komentarza: A ten łe. Na zdjęciu co się tak napompował . Pajacowanie w mundurze. Jeszcze to te ze Sztumu porazka Źródło komentarza: Panują mrozy, ale tafle lodu na rzekach i jeziorach mogą być cienkie. NIE RYZYKUJ! Autor komentarza: Schlomo Ubermann Treść komentarza: Ale przypał. Chyba nie wypłaci się do końca życia. No ale tak kończą frajerzy. Źródło komentarza: ZOBACZ [WIDEO] !!Ujawnienie kokainy wartej 5 mln zł efektem pracy trzech służb mundurowych Autor komentarza: haniaa Treść komentarza: tak o zsrowie trzeba dbać .... Produkty z konopi są mi naprawdę bliskie – i to nie tylko z ciekawości, ale przede wszystkim z własnego doświadczenia. Moja przygoda zaczęła się od bólu kręgosłupa, który towarzyszył mi praktycznie codziennie. Z początku ratowałam się klasykami – ketonal, inne przeciwbólowe – niestety, żołądek długo tego nie wytrzymał. W pewnym momencie bolało mnie już nie tylko plecy, ale też brzuch, dosłownie po wszystkim. Zaczęło się błędne koło – ból, stres, napięcie. Lekarze zaczęli mówić, że pewnie "sama sobie to nakręcam", że to psychosomatyka. Czułam się bezsilna. I wtedy – zupełnie przypadkiem – kuzyn dał mi namiar na Konopną Farmację z Poznania. Po rozmowie z panią farmaceutką dostałam polecenie: olej CBD 5% dekarboksylowany, 3 razy dziennie po 5 kropli. Do tego dorzuciła maść laurową z olejem konopnym, eukaliptusem i propolisem – cudo na ból pleców! Ale to nie wszystko – zaczęłam pić napar z passiflory i łykać olej z czarnuszki na żołądek. Efekt? Jakby ktoś zgasił ogień, który palił mnie od środka. Ból pleców się wyciszył, żołądek odetchnął, a ja zaczęłam normalnie funkcjonować. Coś, co wydawało się beznadziejne, zaczęło mieć sens. CBD naprawdę mi pomogło – nie jako cudowny lek na wszystko, ale jako realne wsparcie, które dało mi ulgę i spokój. Jeśli ktoś z Was się waha, polecam z serca – ale zawsze z głową i najlepiej po konsultacji z kimś, kto zna się na rzeczy Źródło komentarza: 7 kwietnia 2025 r. - Ważny dzień w kalendarzu. Światowy Dzień Zdrowia Autor komentarza: Dominik Treść komentarza: Proszę rodzinę osoby zmarłej o kontakt, przekażę przydatne informacje tel. 664694990 Źródło komentarza: Na drodze zginął 59-letni motocyklista Autor komentarza: Zuzia Treść komentarza: Bo książki, zwłaszcza kryminały to emocje. Po to są l. Szkoda, że zapominamy, że jest jeszcze druk i papier tylko gapimy się w te ekrany i scrollujemy shit Źródło komentarza: Zabezpieczono pięć automatów do nielegalnych gier hazardowych
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama