piątek, 7 października 2022 05:36
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Przeglądy zespołów kociewskich, pieśni i tańca. Piaseczno Folklor Festiwal 2022

Już w sobotę, 27 sierpnia 2022 roku odbędzie się kolejna edycja wyjątkowego festiwalu. Piaseczno w Gminie Gniew tego dnia stanie się prawdziwą stolicą Kociewiaków i miłośników folkloru.
Przeglądy zespołów kociewskich, pieśni i tańca. Piaseczno Folklor Festiwal 2022
Autor: Materiały promocyjne

W tym roku zapraszamy do Piaseczna wszystkich miłośników folkloru w sobotę 27 sierpnia. Piaseczno Folklor Festiwal rozpocznie się o godzinie 10:00 Uroczystą Kociewską Mszę Świętą w Kościele Parafialnym w Piasecznie, po której nastąpi tradycyjny, barwny przemarsz Kociewiaków na cmentarz parafialny, by oddać hołd regionalistom Śp. Janowi Ejankowskiemu i Śp. Teofilowi Watkowskiemu. Następnie na terenie przy Szkole Podstawowej im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Piasecznie rozpocznie się XXVIII Przegląd Kociewskich Zespołów Folklorystycznych ku czci Władczyni Kociewia im. Jana Ejankowskiego. Po godzinie 16:00 nastąpi uroczyste otwarcie XXIII Przeglądu Zespołów Folklorystycznych Polski Północnej ku czci Matki Jedności i Królowej Pomorza.

Głównym celem Piaseczno Folklor Festiwalu jest utrwalanie i poszerzanie wiedzy o folklorze oraz obyczajach Kociewia.
 

- Pragniemy, aby pamięć o Kociewiu i wyjątkowych Kociewiakach nie zanikła. Ideą Piaseczno Folklor Festiwalu jest popularyzacja kultury ludowej w społeczeństwie – mówi Anna Czyżewska, dyrektor Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej Gniew. – Celem jest też ochrona gwary, obrzędów i zwyczajów, wymiana doświadczeń artystycznych między zespołami, wspieranie oraz promocja regionalnej twórczości artystycznej.

 

Festiwale w Piasecznie cieszą się ogromną popularnością wśród zespołów z Kociewia, innych rejonów Pomorza, a także z Warmii i Mazur. Oczywiście nie zabraknie dodatkowych atrakcji. Dla młodych uczestników festiwalu przygotowane będą warsztaty kociewskie. Tego dnia zjadą się wystawcy i kramarze ze swoimi kociewskimi wyrobami.

Organizatorzy: CKiBP Gniew, Gmina Gniew oraz Stowarzyszenie Piaseczno Folklor Festiwal serdecznie zapraszają!

 

CKiBP GniewOceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Reklama
POGODA
bezchmurnie

Temperatura: 7°CMiasto: Kwidzyń

Ciśnienie: 1028 hPa
Wiatr: 13 km/h

Reklama