piątek, 7 października 2022 04:31
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Oszustwo „Na akcje Orlenu”. Mieszkaniec powiatu stracił 5 tys. zł!

Pomimo ciągłych ostrzeżeń Policji nadal są osoby, które skuszone ofertą szybkiego zysku dają się oszukać. Tak również było tym razem. Mieszkaniec powiatu znalazł ofertę zakupu akcji „Orlen” w Internecie. Za namową rzekomego konsultanta umożliwił oszustowi dostęp do danych kont bankowych. Mieszkaniec powiatu, zanim się zorientował, stracił 5 tys. zł.
Oszustwo „Na akcje Orlenu”. Mieszkaniec powiatu stracił 5 tys. zł!
Autor: Archiwum

Fałszywe ogłoszenia gwarantujące rzekome bardzo wysokie i pewne zyski pojawiają się głównie w mediach społecznościowych oraz stronach internetowych. Zachęcają najczęściej do inwestowania w akcje spółek oraz projekty inwestycyjne.

Ofiarą takiej właśnie manipulacji padł mieszkaniec powiatu sztumskiego. Mężczyzna znalazł w Internecie ofertę zakupu pakietu akcji spółki "Orlen". Inwestycja miała zakończyć się dużym zyskiem w krótkim czasie. Niestety za namową rzekomego konsultanta mężczyzna umożliwił oszustowi dostęp do danych bankowych i stracił 5 tys. zł.

Sztumska policja apeluje o rozsądek i ostrożność. Jeżeli chcemy inwestować, poczytajmy najpierw, w jaki sposób to zrobić bezpiecznie. Koncern Orlen na swojej stronie również udostępnił „ostrzeżenie przed oszustami”, czyli w jaki sposób inwestować, by nie dać się oszukać. Jednocześnie ostrzegamy, by pod żadnym pozorem nie instalować programów, o które proszą nas nieznajomi ani podawać im loginów i haseł do bankowości internetowej.


 

KPP Sztum


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Reklama
POGODA
bezchmurnie

Temperatura: 8°CMiasto: Kwidzyń

Ciśnienie: 1028 hPa
Wiatr: 12 km/h

Reklama